Rolety

Dopełnieniem zamówionych u nas okien są rolety zewnętrzne i wewnętrzne.

Rolety zewnętrzne

Składają się z trzech elementów:

 • skrzynka z rurą nawojową,
 • pancerz zbudowany z profili zakończonych listwą dolną,
 • pionowe prowadnice.

Przy montażu rolet zewnętrznych stosujemy metodę nawijania na wałek. Wykonuje się to, aby pomieszczenie nie traciło ciepła – zimą można dzięki temu zmniejszyć koszty ogrzewania nawet do 30%. Dodatkowym atutem rolet zewnętrznych jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym (a co za tym idzie – również nadmiernym ciepłem) i hałasem. Rolety zewnętrzne mogą stanowić też zabezpieczenie antywłamaniowe.

Rodzaje montażu rolet zewnętrznych dostępne w naszej firmie:

 • na elewacji budynku,
 • w wersji fasadowej,
 • w wersji naokiennej,
 • nadprożowy,
 • zintegrowany.

Rodzaje rolet zewnętrznych

 1. Rolety fasadowe
  Montaż na elewacji budynku, na futrynie okiennej lub drzwiowej. Mogą być wykonane z PCV, aluminium, stali, drewna. Z tego samego materiału wykonywane są również skrzynki. Sterowanie może być ręczne za pomocą taśmy, liny lub korby oraz elektryczne dzięki wbudowanemu silnikowi. W tym przypadku można zastosować automatyczne czujniki, które pozwolą na sterowanie roletami w zależności od czasu, wiatru itp. zgodnie z ustalonym oprogramowaniem (instalacja inteligentnego domu).
 2. Rolety naokienne
  Montaż tego typu rolet wykonywany jest bezpośrednio na oknie. Skrzynka wykonana jest z PCV, wyłożona wkładami styropianowymi, aby ochronić nadproża przed temperaturą. Sterowanie odbywa się podobnie jak w przypadku rolet fasadowych – ręcznie i elektrycznie. Planując założenie rolet już w fazie budowy, trzeba pamiętać o uwzględnieniu wysokości skrzynek.
  Ten rodzaj rolet cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość zamaskowania niektórych elementów rolet, np. skrzynki, czy prowadnicy.
 3. Rolety nadprożowe
  Charakteryzują się skrzynkami, które wykonane są w kształcie litery U ze styropianu, który jest zbrojony na górze drutem stalowym. Od strony wewnętrznej wybudowano tam klapę rewizyjną, by ułatwić możliwość konserwacji sprzętu. Pozostałe elementy, jak pancerz, prowadnica i dolna listwa, wykonane są z aluminium.
 4. Rolety podtynkowe
  Ten typ rolet cieszy się największą popularnością wśród klientów, ponieważ rolety kryją się pod tynkiem, dzięki czemu nie wpływają na wygląd budynku. Skrzynka znajduje się na zewnątrz nadproża, przez co ochrania je przed niską temperaturą, a całość zamontowana jest pod warstwą izolacyjną ściany. Klapa rewizyjna umiejscowiona jest na zewnątrz, powyżej futryny okiennej, by zapewnić bezproblemowy dostęp w razie konserwacji. Gwarancja elegancji i wygody.

Rolety wewnętrzne

Ten rodzaj zasłon okiennych wykonany jest z tkaniny, która została nawinięta na metalowy lub drewniany wałek. Roleta podnosi się do góry i opada dzięki sznurkowi, łańcuszkowi, sprężyny lub elektrycznego sterowania. Rolety materiałowe podbiły serca Polaków, ponieważ stanowią ciekawa ozdobę wnętrz i można dopasować je do każdego rodzaju okien.

Rolety wewnętrzne zbudowane są z czterech części:

 • rura nawojowa z mechanizmem sterującym,
 • para wieszaków trzymająca roletę,
 • tkanina roletowa,
 • dolny obciążnik.

Wykorzystujemy materiały wykonane z przędzy poliestrowej, która nie kurczy się i nie zmienia koloru pod wpływem promieni UV. W zależności od rodzaju tkaniny można osiągnąć efekt całkowitego lub częściowego zaciemnienia pokoju. Ponadto klienci mogą wybrać odcień z szerokiej gamy kolorystycznej, tak by pasował do całego wnętrza pomieszczenia.

Dostępne rodzaje rolet:

 1. mini – montowane są na skrzydło okienne
 2. rolety znajdujące się w kasetach z prowadnicami lub bez
 3. rolety typu dzień i noc
 4. rolety montowane do ściany, sufitu
 5. verticale – rolety stworzone z pionowych pasów materiału
 6. rolety wolnowiszące – montowane do ramy okiennej, ściany, sufitu

Montaż rolet wewnętrznych jest wyjątkowo prosty. Odbywa się na listwie przyszybowej ramy okiennej, dzięki czemu ramiak okienny nie jest uszkodzony.

Czas oczekiwania na wykonanie rolet wynosi tydzień.
Gwarancja – 1 rok.

Zapraszamy do umawiania pomiaru oraz zapoznania się z naszym bogatym wzornikiem tkanin!